UNITY Academy

Hľadáte pre svoje dieťa šport? S náma se vaše dieťa bude všestranne pohybovo rozvíjat stane a súčasťou skvelehé kolektívu. Jste tu spravne a zvoľte si cheerleading a našu gymnastickú školu pre roztlieskavačky

ČO JE AKROBATICKÝ FITNESS

Je určený pre ženy a dievčatá s prirodzene peknou postavou, pre športovkyne, ktoré uprednostňujú športovú, atletickú, svalnatú, ale pritom estetickú postavu bez prílišného vyrysovania a separácie, s malým množstvom tuku s dôrazom na estetiku a krásu v kombinácii so športovou postavou. Prioritou sú symetrické telesné proporcie, estetický a zdravý vzhľad tela s kvalitnou úpravou pokožky, vhodné líčenie a úprava vlasov.

Akrobatik fitness pozostáva z dvoch častí – prezentácia voľnej zostavy a prezentácia postavy. Prezentácia voľnej zostavy pozostáva z akrobatických, silových, tanečných prvkov a ,,showmanshipu“, ktorá sa na hudobný podklad prezentuje v súťažnom kostýme

Prezentácia postavy prebieha formou porovnávania postavy v povinných štvrťobratoch, je predvádzaná v súťažných plávkach

Akrobatik Fitness zostava by mala obsahovať

  • silové prvky jako jsou výdrže, kľuky, výdrže v prednožení a roznožení ..
  • flexibilitu sedy roznožné, čelné a bočné, kopy a švihy v rôznych polohách…
  • akrobatické prvky jako jsou premety, obraty , stojky, salta …
  • tanečné prvky napríklad tanečné krokové variácie, tanečné skoky, tanečné kroky atď.

ČO JE ŠPORTOVÝ CHEERLEADING?

Cheerleading ( anglicky cheer a leading = povzbudzovanie a vedenie) je športové odvetvie, ktoré je  uznané Medzinárodným olympijským výborom ako olympijský šport. Pôvodne vznikol ako skupinové povzbudzovanie so zložitou choreografiou.

Do cheerleadingu patrí nielen klasické roztlieskanie na zápasoch, ale aj tzv. športový cheerleading. Ten zahŕňa stunty, pyramídy, vyhadzovanie a akrobaciu. Patrí do neho aj choreografia a skoky. Medzi športovými cheerleaders nájdeme tiež často aj chlapcov.

STAŇ SA ČLENOM NAŠEHO KLUBU

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.